در این راهنما قصد داریم نکاتی را در مورد خرید کلید لمسی بیان کنیم. اگر قصد خرید کلید لمسی دارید، توصیه می کنیم قبل از اقدام به خرید کلید لمسی این مطلب را با دقت بخوانید.

کلید لمسی به عنوان نسل جدید تجهیزات روشنایی شناخته می شود. در این کلیدها به جای استفاده از مکانیزم های مکانیکی سنتی، از مکانیزم الکترونیکی مبتنی بر صفحات تاچ استفاده می شود. پس از لمس صفحه تاچ توسط کاربر، دستور وصل یا قطع جریان الکتریکی لامپ مورد نظر توسط سیستم الکترونیکی کلید صادر می شود. نتیجه این کار روشن یا خاموش شدن (تغییر وضعیت) لامپ خواهد بود.

کلیدهای لمسی در عین حال که زیبایی دکوراسیون داخلی شما را دو چندان می کنند، تجربه کاربری لذت بخشی را نیز برای شما فراهم می کنند. همچنین به دلیل امکان استفاده از کلیدهای با تعداد پل زیاد (چهار پل یا بیشتر) تعداد کلیدهای نصب شده در خانه شما را کاهش می دهند. این امر نیز به نوبه ی خود باعث زیبایی بیشتر محیط می شود.

با توجه به مزایای کلید لمسی اگر قصد تغییر دکوراسیون و ایجاد یک تغییر چشمگیر در دکوراسیون داخلی خانه خود را دارید، خرید کلید لمسی و جایگزین کردن کلیدهای سنتی می تواند یک انتخاب درست باشد. در ادامه به بیان نکاتی در مورد خرید کلید لمسی می پردازیم که لازم است قبل از خرید به آن ها دقت کنید.

برای تماس با کارشناسان گجت سرا و مشاوره رایگان کلیک کنید

نکات قابل توجه قبل از خرید کلید لمسی

مانند هر خرید دیگری، قبل از خرید کلیدهای لمسی نیز باید برآورد درستی از پروژه یا فضایی که می خواهید به کلید لمسی مجهز کنید داشته باشید. کلیدهای لمسی در تعداد پل های متنوعی عرضه می شوند. شناخت دقیقق نیاز می تواند علاوه بر زیبایی بیشتر محیط، از لحاظ اقتصادی نیز به نفع شما باشد.

در صورت استفاده از یک کلید 4 پل شما هزینه کمتری نسبت به دو کلید لمسی 2 پل پرداخت خواهید کرد. اما هنگام برآورد برای خرید کلید لمسی باید به محدودیت های سیم کشی توجه کنیدتا برآورد صحیحی داشته باشید.

محدودیت های سیم کشی

چنانچه قصد نصب کلید لمسی در ساختمان جدید یا در حال بازسازی دارید، مشکلی از این بابت نخواهید داشت. مساله مهم در این زمینه انجام سیم کشی پس از برآورد تعداد کلید لمسی است. زیرا در اینصورت نیازی به تغییر سیم کشی در آینده نخواهید داشت.

محدودیت سیم کشی در خرید کلید لمسی

اما اگر قصد خرید کلید لمسی برای خانه در حال استفاده را دارید، محدودیت های سیم کشی بسیار حائز اهمیت هستند. در این صورت به عنوان مثال ممکن است تجمیع دو کلید 2 پل در یک کلید لمسی 4 پل امکان پذیر نباشد. بهتر است هنگام برآورد تعداد کلیدهای لمسی مورد نیاز با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

البته در صورتی که قصد تغییر تعداد پل کلیدها را نداشته باشید، نیازی به مشورت با متخصص نیست. کافی است یک قلم و کاغذ بردارید و لیست کلیدهای مورد نیاز را یادداشت کنید.

نکات قابل توجه هنگام خرید کلید لمسی

اغلب نکاتی که در این راهنما به آن ها اشاره خواهیم کرد در هنگام خرید کلید لمسی باید مورد توجه قرار بگیرند. با توجه به تنوع محصولات موجود در بازار و تفاوت های آن ها، انتخاب درست کلید لمسی از اهمیت بالایی برخوردار است. هنگام خرید کلید لمسی حتما به موارد زیر دقت کنید:

قابلیت نصب در قوطی کلیدهای رایج بازار

با توجه به تنوع تولیدکنندگان کلید لمسی، محصولات متفاوتی تولید و به بازار عرضه می شوند. با توجه به طراحی متفاوت، ابعاد کلیدها نیز متفاوت خواهد بود. شاید تفاوت در ابعاد رویه کلیدها از اهمیت بالایی برخوردار نباشد، اما تفاوت در ابعاد قاب پشت کلیدها به دلیل ایجاد محدودیت های نصب از اهمیت بالایی برخوردار است.

چنانچه قصد نصب کلید لمسی در ساختمان های در حال ساخت یا در حال بازسازی دارید، با چشم پوشی از افزایش هزینه خرید قوطی کلیدهای غیر رایج، به نظر می رسد مشکل دیگری در این خصوص نداشته باشید.

اما این مشکل زمانی که قصد نصب کلید در خانه ها در حال استفاده را دارید، خودنمایی می کند و می تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد کند. چنانچه هنگام خرید کلید لمسی به این موضوع توجه نکنید، ناگزیر به تعویض قوطی کلیدها جهت نصب کلید لمسی خواهید بود. و این کار به معنای تخریب و ترمیم دوباره است که دردسر زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

به عنوان نکته پایانی چنانچه هنوز قوطی کلیدها را نصب نکرده اید، پیشنهاد می کنیم از قوطی کلیدهای عمیق استفاده کنید. این قوطی کلیدها به دلیل عمق بیشتر نصب کلید لمسی را برای شما راحت تر می کنند.

توان مصرفی کلید لمسی

از جمله تفاوت های اساسی کلیدهای لمسی با کلیدهای مکانیکی، در روشن بودن دائم کلید لمسی است. این موضوع به معنای مصرف مداوم توان الکتریکی است. کلیدهای لمسی به صورت همواره فعال عمل می کنند. اگر توان مصرفی مدار الکترونیکی کلید بالا باشد، در دراز مدت هزینه برق مصرفی شما به شکل غیرقابل باوری زیاد خواهد شد.

اهمیت توان مصرفی پایین در خرید کلید لمسی

به عنوان مثال اگر مصرف برق کلید لمسی شما تنها یک وات باشد و 10 کلید لمسی داشته باشید، روزانه 240 وات ساعت برق مصرف خواهد شد. این عدد برای یک ماه به 5/7 کیلووات ساعت خواهد رسید و سالانه بالغ بر 90 کیلو وات ساعت خواهد بود. حتی اگر از هزینه تحمیل شده به خودمان چشم پوشی کنیم، این میزان مصرف برق اضافی هزینه هنگفتی به اقتصاد کشور وارد خواهد کرد.

چنانچه برق مصرفی کلیدها طبق استاندارد کمتر از 1/0 وات باشد، میزان مصرف سالانه برق برای مثال بالا کمتر از 9 کیلووات خواهد بود. این تفاوت چشمگیر می تواند به عنوان یک نکته حائز اهمیت در انتخاب کلید لمسی مورد توجه قرار بگیرد.

جنس رویه کلید لمسی

کلیدهای لمسی با رویه های مختلفی به بازار عرضه می شوند. عمده کلیدهای لمسی موجود در بازار از رویه های شیشه و پلکسی استفاده می کنند. پلکسی و شیشه تفاوت های ساختاری با هم دارند. به عنوان مثال پلکسی عمر کوتاهتری نسبت به شیشه دارد. شیشه نسبت به پلکسی مزایایی دارد که از آن جمله می توان به زیبایی و شفافیت بیشتر و همچنین ضد خش بودن اشاره کرد.

در مقابل کلیدهای لمسی با رویه پلکسی کمی ارزانتر هستند. با توجه به تکنولوژی پایینتر ساخت و همچنین ضدخش نبودن رویه، این قیمت کمتر قابل اعتنا نخواهد بود. دقت کنید کلیدی بخرید که در دراز مدت بتوانید از آن استفاده کنید.

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

مورد دیگری که هنگام خرید کلید لمسی باید به آن توجه کنید، پشتیبانی و خدمات پس از فروش است. برخی از برندهای موجود در بازار متاسفانه پشتیبانی و خدمات مناسبی به مشتریان ارائه نمی کنند. این موضوع علاوه بر ایجاد مشکل برای مشتریان سبب شکل گیری یک دیدگاه منفی درباره خدمات پس از فروش کلیدهای لمسی شده است.

اهمیت گارانتی در خرید کلید لمسی

این در حالی است که برخی شرکت های تولید کننده و توزیع کنند خدمات مناسبی را به مشتریان خود ارائه می دهند. بنابراین قبل از خرید کلید لمسی از ارائه پشتیبانی و خدمات پس از فروش معتبر برای کلید لمسی مطمئن شوید. اطمینان از خدمات پس از فروش باعث استفاده راحت تر از کلیدها خواهد شد.

خرید کلید لمسی پشتوانه دار!!!

برخی از کلیدهای لمسی موجود در بازار به تعداد محدود در بازار وجود دارند. به عنوان مثال یک تولیدکننده خارجی این کلید را چندسال پیش تولید کرده است. اکنون تعداد کمی از این کلید در بازار موجود است. این موضوع سبب می شود چنانچه به هر دلیلی کلید شما دچار مشکل شود، در جایگزینی کلید با چالش مواجه شوید. به عنوان مثال این کلید از خط تولید خارج شده و نمونه آن در بازار موجود نیست.

در صورت مواجهه با این مشکل یا باید راضی به استفاده از کلیدهای غیر همشکل شوید و یا اینکه با پرداخت هزینه دوباره، تمام کلیدهای لمسی موجود در خانه را با نمونه جدید جایگزین کنید. اما در صورتی که کلید لمسی شما پشتوانه داشته باشد، با این چالش ها مواجه نخواهید شد.

برای ورود به فروشگاه و خرید کلید لمسی کلیک کنید

محصولات مرتبط

  مشخصات و خرید کلید لمسی ریموتی کولر آبی نستک

  841,000تومان864,000تومان
  سفید
  طلایی
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی کولر آبی گلدور

  554,000تومان565,000تومان
  سفید
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی ریموتی چهار پل نستک

  841,000تومان864,000تومان
  سفید
  طلایی
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی ریموتی سه پل نستک

  810,000تومان832,000تومان
  سفید
  طلایی
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی ریموتی دو پل نستک

  765,000تومان789,000تومان
  سفید
  طلایی
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی ریموتی یک پل نستک

  728,000تومان748,000تومان
  سفید
  طلایی
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی پرده برقی گلدور

  453,000تومان466,000تومان
  سفید
  طلایی
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی ریموتی تبدیل گلدور

  477,000تومان488,000تومان
  بژ
  سفید
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی ریموتی هشت پل گلدور

  1,060,000تومان1,082,000تومان
  بژ
  سفید
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی ریموتی چهار پل گلدور

  540,000تومان551,000تومان
  بژ
  سفید
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی ریموتی شش پل گلدور

  1,011,000تومان1,035,000تومان
  بژ
  سفید
  مشکی

  مشخصات و خرید کلید لمسی ریموتی سه پل گلدور

  516,000تومان527,000تومان
  بژ
  سفید
  مشکی