جاروبرقی رباتیک مفهومی جدید در تجهیزات خانه هوشمند به شمار می رود. بر خلاف مدل های سنتی، جارو برقی های رباتیک با استفاده از هوش مصنوعی و به صورت مستقل از کاربر عمل می کنند. این جارو  به تعدادی سنسور حرکتی و ماژول ارتباط Wifi  مجهز شده است تا بدون نیاز به حضور کاربر کارش را انجام دهد..

از آنجاییکه جاروبرقی های رباتیک به صورت سیار عمل می کنند دارای باتری قابل شارژ هستند. هنگامی که شارژ ربات کم باشد، به صورت خودکار به محل شارژر رفته و به آن متصل می شود. پایه شارژر در جایی قرار می گیرد که توسط ربات قابل دسترسی باشد. اگر در حین جارو زدن شارژ ربات رو به اتمام باشد به جایگاه شارژ خود باز می گردد. پس از شارژ مجدد از جایگاه خود خارج شده و به جاروکردن ادامه می دهد. این ربات ها قابلیت تنظیم سناریو نظافت را نیز دارند. با استفاده از این سناریو ربات در زمان مشخص ،حتی اگر کاربر در منزل نباشد، از حالت استندبای خارج شده و به جاروکردن خانه می پردازد.

فروشگاه آنلاین گجت سرا | جاروبرقی رباتیک دیبوت  T8 محصول 2020 کمپانی اوزمو

در نسل قدیم این ربات ها با مشکل عدم تشخیص موانع مواجه بودیم. در صورتی که در مسیر حرکت جاروبرقی مانع یا اختلاف سطح قرار داشت، نیاز به دخالت مستقیم کاربر بود. این ایراد در نسل جدید ربات های هوشمند حل شده است. دیبوت T8 با فناوری AIVI  پیشرفته خود سطح جدیدی از خدمات را بدون نیاز به دخالت کاربر ارائه می دهد. این ربات توانایی تشخیص موانع مختلفی را به طور خودکار دارد. T8  ابتدا محیط خانه را اسکن می کند. سپس با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده ، با محیط خانه سازگار شده و زمان جارو کردن را بهینه می کند.

تمایز جاروبرقی رباتیک  T8 با نمونه های قبلی در چیست؟

همانطور که گفتیم ربات T8 در ابتدا فضای منزل را اسکن می کند. به این ترتیب کاربر می تواند چندین نقشه از طبقات مختلف خانه خود را بر روی اپلیکیشن گوشی هوشمند ذخیره نماید. سپس با کشیدن انگشت خود بر روی قسمت های مختلف نقشه بر روی اپلیکیشن، جاروبرقی رباتیک خود را به فضای تعیین شده هدایت نماید.  همچنین در اپلیکیشن ربات T8 قابلیت سناریو سازی نیز وجود دارد. برای این کار کافیست محدوده مورد نظر خود را از طریق اپلیکیشن انتخاب نموده و ساعت شروع جاروکردن را مشخص کنید. جاروبرقی رباتیک T8 مکش خود را به طور خودکار متناسب با کفپوش های مختلف تنظیم می کند. به این صورت که اگر از کفپوش سرامیک به فرش برسد ، به طور خودکار قدرت مکش خود را افزایش می دهد.

جاروبرقی رباتیک

تفاوت دیگر ربات  T8 با سایر جاروبرقی های رباتیک در تشخیص مانع است. T8 دارای فناوری هوش مصنوعی و تفسیر بصری (AIVI) است. این فناوری به جاروبرقی امکان می دهد به طور خودکار موانع را شناسایی کند تا به آن ها برخورد نکند. همچنین وجود دوربین بر روی ربات امکان نظارت از راه دور را فراهم می کند. در نتیجه مانند یک دوربین امنیتی عمل کرده و این امکان را به کاربر می دهد در هر جایی که باشد تصویری از منزل خود را به صورت زنده مشاهده نماید.

فروشگاه آنلاین گجت سرا | جاروبرقی رباتیک دیبوت  T8 محصول 2020 کمپانی اوزمو

T8 با دستیار صوتی الکسا و گوگل هوم نیز کار می کند. بنابراین کاربر می تواند عمل جاروکردن را با فرمان صوتی خود شروع کرده و متوقف نماید.

طراحی جاروبرقی رباتیک شرکت اوزمو

جاروبرقی رباتیک T8 دارای طراحی ظریف به رنگ مشکی مات است. این ربات به قطر حدود 13.5 اینچ و قد 3.6 اینچ ساخته شده است. ربات اوزمو دارای تعدادی سنسور هوشمند است. سنسور تشخیص بصری AIVI در جلو و سنسورهای ضد برخورد در طرفین ربات قرار دارند. علاوه بر این سنسور نقشه برداری در بالا ، یک سنسور تشخیص فرش و شش سنسور تشخیص ارتفاع نیز در پایین ربات تعبیه شده اند. فناوری AIVI با استفاده از هوش مصنوعی و دوربین موانعی که می توانند راه ربات را ببندند تشخیص می دهد. همچنین برای اجتناب از برخورد مجدد با آنها پایگاه داده ای از این موانع ایجاد می کند. در نتیجه عملکرد ربات با گذشت زمان بهتر می شود.

ربات دیبوت علاوه بر جارو کردن، شست و شوی کفپوش را نیز انجام می دهد. برای این کار ابتدا باید مخزن آن را خارج کرده و از آب پر کنید. سپس بر روی مخزن پارچه ای تمیز کشیده و آن را دوباره داخل ربات قرار دهید. در انتها پارچه ای تمیز کننده از جنس میکروفیبرکه قابل شست و شو بوده بر زیر ربات نصب می شود. ربات T8 برای شست و شو از آب استفاده می کند. شرکت اوزمو ادعا میکند که این ربات علاوه بر قابلیت تمیز کردن ، تا 99.26 درصد باکتری ها را از کفپوش منزل پاک خواهد کرد.

اپلیکیشن جاروبرقی رباتیک T8

جاروبرقی رباتیک T8  با ایجاد نقشه ای در اپلیکیشن کاربر، مسیر دقیق حرکت ربات را در هر بار تمیزکاری نشان می دهد. همچنین کاربر می تواند مدت زمان صرف شده بابت جارو کردن و میزان باتری باقیمانده را مشاهده نماید. این ربات یک تاریخچه از فعالیت های خود بر روی اپلیکیشن ثبت می کند. بنابراین کاربر می تواند ببینید که آخرین بار در چه زمانی جاروبرقی روشن  شده ، کدام مناطق جارو شده و با چند مانع برخورد داشته است.

همچنین در انتهای هر بار فعالیت بر روی اپلیکیشن کاربر اعلانی دریافت می شود که نقشه ای از محل موانع شناسایی شده را نشان می دهد. این برنامه به کاربر توصیه می کند برای بهبود کارایی ربات ، این موانع را برطرف نماید. همچنین حالت دیگری در برنامه وجود دارد که به کاربر اجازه می دهد برای جلوگیری از جارو شدن اتاق های خاص در منزل، محدودیت هایی برای ربات تعیین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *