استخر هوشمند یکی از امکانات خانه هوشمند در حوزه سرگرمی است. همه ی ما مایلیم در استخری با آب زلال ، دمای متعادل ، فضای بزرگ و امکانات رفاهی خوب شنا کنیم. هوشمندسازی استخر یک راه حل جذاب برای به روزرسانی استخر خانگی شما است.

این کار هم راحتی بیشتری را برایتان به ارمغان می آورد و هم اینکه با امکانات خود شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در ادامه به معرفی امکاناتی که یک استخر هوشمند در اختیار کابر قرار می دهد می پردازیم.

“استخر هوشمند” چیست؟

این استخرها با استفاده از آخرین فن آوری های روز به شما امکان می دهند تنظیمات مورد نظر خود (مانند روشنایی و دما) را از طریق تلفن همراه هوشمند انجام دهید. شما می توانید یک استخر هوشمند را از ابتدا طراحی کنید و یا اینکه استخر قدیمی خانه ی خود را ارتقا دهید. جهت هوشمند شدن استخر می توانید از تجهیزات هوشمند مبتنی بر Wi-Fi استفاده کنید.

به عنوان مثال، رله های هوشمند می توانند برای تنظیم قسمت های مختلف استخر، از جمله تنظیم دما و سیستم روشنایی به کار گرفته شوند. با استفاده از این رله ها می توانید از طریق اپلیکیشن تلفن همراه خود بخش های مختلف را کنترل کنید.

استخر خود را از راه دور تمیز کنید …

امکانات یک استخر هوشمند محدود به کنترل نور و دما نیست. حتی نگهداری و تمیز نگه داشتن آب استخر نیز توسط فناوری های جدید قابل اجراست. این کار توسط ربات های خودکار مخصوص تمیز کردن استخر انجام می شود. این ربات ها به آرامی در حوضچه آب عقب و جلو می روند تا خاک و جلبک و سایر آلاینده ها را از داخل استخر پاک سازی کنند.

ابزارک ویژه نظافت استخر هوشمند

نمونه های جدید این ربات ها از طریق تلفن هوشمند قابل کنترل هستند. این ربات ها نمونه های قدیمی را یک درجه بهبود داده اند. این گجت های مدرن علاوه بر قابلیت کنترل از راه دور، می توانند اندازه و شکل دقیق استخر شما را اسکن کنند.

به این ترتیب بازدهی ربات افزایش پیدا می کند. با استفاده از این فناوری می توانید سناریو های نظافت استخر را از قبل تنظیم کنید. در این صورت ربات تمیز کننده طبق یک برنامه منظم، در زمان مناسب آماده سازی استخر شما را شروع می کند. این کار فقط با لمس یک کلید بر روی تلفن هوشمند شما انجام می شود.

تعادل شیمیایی آب استخر هوشمند را تضمین کنید

قابلیت دیگر استخر هوشمند  حفظ و تنظیم تعادل شیمیایی آب است. با وجود اینکه بسیاری از کاربران ممکن است این مساله را نادیده بگیرند، اما این مساله بسیار مهم و حیاتی است.

با استفاده از یک سنسور هوشمند و یک مانیتور استخری، به طور منظم می توان قلیایی بودن، میزان کلر ، میزان اسید سیانوریک، سختی آب و میزان اکسیداسیون (که به آن ORP نیز می گویند) را کنترل کرد.

این گجت حتی می تواند نتایج دقیق تری نسبت به آزمایش های سنتی و قدیمی داشته باشد. به عبارت دیگر، نظارت پیوسته بر آب استخر اطمینان خاطر بیشتری را برای کاربران به ارمغان می آورد.

فروشگاه آنلاین گجت سرا | استخر هوشمند و قابلیت های شگفت انگیز

صرفه جویی در زمان  و هزینه

همانطور که اشاره کردیم، استخر هوشمند مزایای فراوانی دارد. با این وجود، بیش از هر چیز می توان به راحتی بیشتر و کاهش هزینه ها اشاره کرد.

با هوشمندسازی استخر مجبور نیستید وقت زیادی را برای تنظیم دستی بخش های مختلف آن تلف کنید. همچنین به لطف ربات نظافتچی خودکار و امکان نظارت بر مواد شیمیایی، هزینه های استخدام نظافتچی و یا کنترل دستی کیفیت آب کاهش پیدا می کند.

حتی اگر همه ی این موارد شما را برای انتخاب استخر هوشمند مجاب نمی کند، این حقیقت را در نظر بگیرید که وقت بیشتری را برای لذت بردن از استخر و کسب آرامش خواهید داشت.

سخن آخر

در این مقاله با مزایا و امکانات استخر هوشمند آشنا شدیم. امکانات و هزینه های مربوط به استخر با توجه به برند محصولات می تواند متفاوت باشد. در صورتی که این مقاله برای شما جالب بوده و تمایل به هوشمند سازی استخر خانه خود گرفته اید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در انتخاب تجهیزات مناسب همراهی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.