در این مقاله به بیان مطالبی در زمینه خرید وسایل خانه هوشمند می پردازیم با ما همراه باشید. قبل از هر اقدامی لازم است با این وسایل آشنا شوید و برآورد درستی از نیاز خود داشته باشید. همچنین هنگام خرید وسایل خانه هوشمند باید به نکات مهمی توجه کنید که در این مقاله به ان ها اشاره خواهیم کرد.

وسایل خانه هوشمند

قبل از بیان نکات خرید وسایل هوشمند به معرفی ان ها می پردازیم. وسایل یا تجهیزات هوشمندسازی ساختملن طیف گسترده ای دارند. با توجه به شرکت های مختلف تولیدکننده نوع محصولات نیز متفاوت است. با این وجود می توان نوع محصولات را در قالب گروه های کاربردی مورد بررسی قرار داد. به این منظور قابلیت های قابل ارائه در خانه هوشمند را معرفی کرده و وسایل مرتبط با هر یک را نام می بریم.

کنترل سیستم روشنایی

برای خرید وسایل خانه هوشمند مرتبط با کنترل سیستم روشنایی دو گزینه روی میز است. راهکار اول استفاده از رله های هوشمند است. این سیستم ها اغلب به صورت تابلویی نصب می شوند. گاهی اوقات به کمک مینی رله هایی که در پشت کلیدهای سنتی نصب می شوند، کنترل روشنایی هوشمند می شود. اما اغلب از ماژول های رله تابلویی برای این منظور استفاده می شود. در صورت استفاده از رله تابلویی، کلیدها حذف می شوند.

فروشگاه آنلاین گجت سرا | وسایل خانه هوشمند، امکانات و قابلیت ها

راهکار دوم کنترل سیستم های روشنایی استفاده از کلید لمسی هوشمند است. این کلیدها ظاهر جذابی دارند و می توانند دکوراسیون داخلی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهند. رنگ بندی جذاب و ظاهر زیبای این کلیدها می تواند بر روی دیوارهای شما چشم نوازی کند.

کنترل لوازم برقی

هنگام خرید وسایل خانه هوشمند دقت کنید که کدام لوازم برقی را می خواهید به سیستم هوشمند متصل کنید. این موضوع از دو منظر قابل توجه است. اول اینکه در برآورد تجهیزات مورد نیاز شما امری ضروری است. مورد دوم اینکه برخی از لوازم برقی به دلیل نوع کنترلشان امکان اتصال به سیستم هوشمند را ندارند. به عنوان مثال چای ساز را می توانید به سیستم هوشمند متصل کنید. این در حالی است که ماشین لباسشویی این قابلیت را ندارد. در واقع برای کنترل لوازم برقی لازم است پریزها را هوشمند کنید.

کنترل سیستم سرمایش و گرمایش

با توجه به نوع سیستم سرمایش و گرمایش مورد استفاده، نحوه هوشمندسازی ان ها متفاوت است. بنابراین در خرید وسایل خانه هوشمند این موضوع را نیز باید مورد توجه قرار دهید. برخی از تجهیزات سرمایش و گرمایش به کمک ترموستات هوشمند قابل کنترل هستند. اما برای کنترل برخی دیگر نمی توان از ترموستات استفاده کرد.

جایگاه ترموستات در وسایل خانه هوشمند

اگر از داکت اسپیلت، فن کوئل یا چیلر استفاده می کنید، ترموستات لمسی هوشمند بهترین انتخاب برای شماست. اما در صورت استفاده از پکیج و کولرگازی ترموستا انتخاب مناسبی برای شما نیست. در این حالت بهتر است از رله های هوشمند برای هوشمندسازی سیستم سرمایش و گرمایش استفاده کنید.

سایر امکانات خانه هوشمند

در خرید وسایل خانه هوشمند علاوه بر موارد یاد شده در بالا می توانید از امکانات دیگری نیز بهره ببرید. از جمله امکانات قابل ارائه در خانه هوشمند عبارتند از:

  • کنترل سیستم آبیاری
  • احضار آسانسور
  • کنترل نوورپردازی نمای ساختمان
  • کنترل شیر اصلی آب و گاز
  • کنترل مصرف انرژی
  • کنترل درب پارکینگ
  • و ….

هریک از موارد یاد شده جهت انجام به وسایل متفاوتی نیاز دارند. بنابراین شناخت دقیق نیازهای پروژه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

جمع بندی

قبل از خرید وسایل خانه هوشمند لازم است برآورد دقیقی از نیازهای پروژه داشته باشید. علاوه بر این شناخت دقیق تجهیزات موجود می تواند تجربه کاربری شما را بهبود ببخشد. بهتر است قبل از خرید وسایل خانه هوشمند با یک کارشناس مشورت کنید. در صورتی که به مشاوره نیاز دارید، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.