هدفون کالمر، ابزارک هوشمند 2020

در سال 2020 شرکت فلر گجت هوشمند جدیدی را بنام هدفون کالمر معرفی کرده است. هدف از این هدفون برطرف کردن برخی از مشکلات ناشی از آلودگی صوتی است. برای آشنا شدن با کارایی کالمر به صداهای آزاردهنده ای که باعث ایجاد استرس در شما می شود فکر کنید. کشیده شدن ناخن بر روی تخته سیاه کلاس؟ صدای دزدگیر ماشین ؟ و یا صدای غذاخوردن دیگران؟

هدفون کالمر

صداهایی که در اطراف ما هستند باعث تحریک و واکنش دستگاه شنوایی ما می شوند . هرچقدر نوسان حاصل از این صداهای تحریک کننده بیشتر باشد، تحمل آن در زمان طولانی دشوارتر می گردد. در نتیجه این نوع صداها، موجب آزار بیشتر ما خواهند شد.

قرارگرفتن در معرض این صداهای آزاردهنده در دراز مدت و به صورت مداوم باعث بروز آسیب می گردد. از جمله این آسب ها می توان به ایجاد استرس و حتی وزوز گوش شوند.

عملکرد هدفون کالمر

همانطور که گفتیم بعضی از صداهای اطراف ما در دراز مدت تاثیر نامطلوبی بر سلامت جسمی و روحی ما دارند. شرکت فلر با ساخت محصول جدید خود تلاش کرده تا این صداهای آزاردهنده را کاهش دهد. هدفون کالمر در بخش انتهایی خود دارای پوشش نرمی  است که در داخل گوش قرار می گیرند.

این قطعات با تغییر شکل مجرای گوش، عملکرد گوش در مواجهه با صداهای ناخواسته را بهبود می بخشند. در نتیجه نویزهای نامطلوب موجود در محیط را کاهش داده و همانند عایق صدا عمل می کنند.

دانشمندان معتقدند صداهایی با فرکانس بین 2000 تا 8000 هرتز برای گوش انسان آزار دهنده هستند. صداهای آزاردهنده موجود در محیط اطراف ما مربوط به همین فرکانس است. در نتیجه حذف این نویزها اثرات سودمندی را بر سلامت ما دارد.

می توان به کاهش خستگی گوش ،کاهش سردردهای ناشی از حضور در محیط های پر سر و صدا و از همه مهم تر کاهش چشمگیر میزان استرس در درازمدت اشاره نمود.

طراحی هدفون کالمر

ماموریت هدفون کالمر کاهش میزان نویز و صداهای آزاردهنده در محیط اطراف ماست. شرکت فلر با استفاده از قطعات کوچک سیلیکون با انعطاف پذیری بالا، جهت انعکاس صدا در گوش ما این کار را انجام داده است.

قطعات سیلیکونی کوچک و ضد حساسیت کالمر منطبق با مجرای گوش طراحی شده‌ و در داخل گوش قرار می گیرند. به دلیل قرارگیری داخل گوش، به صورت قابل توجهی مانع از ورود نویز و صدای محیط به داخل گوش می‌شوند. در نتیجه خیال شما در مورد فیکس شدن در داخل گوش و عدم سقوط آن ها راحت باشد.

همچنین هر قطعه دارای وزن تقریبی 5/. گرم می باشد. با توجه به ابعاد کوچک و وزن کم، کالمر گزینه‌ی ایده‌آل برای کاربرانی است که به دنبال محصولی کاربردی برای استفاده مداوم هستند.

نوآوری در هدفون کالمر

در ابتدا ممکن است این طور به نظر برسد که کالمر تنها یک هدفون بلوتوثی ساده است. اما با بررسی نظرات کاربران مشخص می شود که در صورت استفاده مداوم از هدفون کالمر در طول چند هفته متوالی می توان مزایای متفاوتی را تجربه نمود.

می توان گفت که هدفون کالمر گجت هوشمندی است که با کاهش شدت فرکانس های آزاردهنده، موجب افزایش کیفیت صدا می شود. در نتیجه در صورتی که در مکان های شلوغ مایل به گوش دادن موسیقی و یا انجام بازی های کامپیوتری هستید پیشنهاد مناسبی برای شماست.

همچنین شرکت فلر تاکید دارد که با حذف نویزهای اضافی در مناطق پر سروصدا استرس کاربر را نیز کاهش خواهد داد.

کاهش آسیب های شنوایی

در ابتدا باید از جنس سیلیکونی سبک و منعطف هدفون های کالمر بعنوان مهم ترین ویژگی آن یاد کنیم. چرا که سنگین بودن و عدم انعطاف هدفون، می تواند موجب تغییر شکل مجرای گوش و بروز مشکلات شنوایی برای کاربر شود. همچنین هدف هدفون کالمر کاهش نویزهای آزاردهنده محیط اطراف است که موجب کاهش استرس روزمره ما خواهد شد.

در بازخوردهای ثبت شده از کاربران هدفون کالمر مشخص گردید که بسیاری از آنان به کاهش عارضه وزوز صبحگاهی گوش اشاره داشته اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت تولید کننده مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *