پرده هوشمند از جمله قابلیت های جذابی است که در برخی از خانه های هوشمند ارائه می شود. پرده ها به صورت گسترده در انواع ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. پرده ها انواع مختلفی دارند و با دلایلی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

گاهی اوقات از پرده ها به منظور زیباسازی استفاده می شود. گاهی نیز به منظور کاهش شدت نور خورشید و دیده نشدن داخل ساختمان در شب مورد استفاده قرار می گیرند. جلوگیری از ورود حشرات موزی نیز از دیگر دلایل استفاده از پرده است.

اغلب پرده ها در ایران همه کاربردها را به صورت همزمان دارند. به همین دلیل پرده ها را به صورت چندلایه پشت پنجره ها نصب می کنند. صبح یک روز تعطیل که با آرامش خواب هستید، نور تند خورشید که از پنجره به داخل اتاق می افتد شما را از خواب بیدار می کند! می توانید بلند شوید و پرده را بکشید. ممکن است بدخواب شوید نتوانید استراحت کافی داشته باشید. اما اگر پرده هوشمند داشته باشید با این شرایط مواجه نخواهید شد.

پرده هوشمند

باز و بسته کردن پرده ها در ساعات مختلف شبانه روز گاهی اوقات کار راحتی نیست. به ویژه برای سالمندان که توانایی حرکتی محدودتری دارند این موضوع سخت تر می شود. به کمک پرده برقی هوشمند می توان به راحتی بر این چالش ها غلبه کرد. کافی است وارد اپلیکیشن خانه هوشمند شوید و صفحه موبایل خود را یکبار لمس کنید …

پرده هوشمند

پرده هوشمند از جمله ساده ترین ابزارک های خانه هوشمند است. با اتصال یک ابزارک (ماژول) به پرده برقی می توانید آن را از طریق موبایل کنترل کنید. پرده برقی ها از یک موتور بهره می برند که با چپگرد و راست گرد شدن پرده را باز و بسته می کند. این پرده ها ریل های متفاوتی نسبت به پرده های معمولی دارند. ابزارک پرده هوشمند باید قادر باشد فرمان چپگرد و راستگرد موتور را صادر کند.

تجربه همزمان آرامش و آسایش

خانه هوشمند آرامش و آسایش را برای ما به ارمغان می آورد. هر کدام از بخش های خانه هوشمند به نحوی در بهبود شرایط زندگی ما موثر هستند. پرده هوشمند قابلیت های جذابی دارد که حاصل آن آرامش و آسایش برای کاربران است. اگر چه کنترل پرده از طریق موبایل به اندازه کافی جذاب است، اما جذابیت های این ابزارک به اینجا ختم نمی شود.

تعریف سناریو و برنامه زمانبندی به نظر من جذابترین امکانات خانه هوشمند هستند. شما می توانید از طریق اپلیکیشن تعیین کنید چه زمان هایی پرده باز شود و چه زمان هایی بسته شود. این برنامه می تواند برای همه روزها ثابت باشد یا در هر روز متغیر باشد. منظور از سناریو انجام همزمان عملیات مختلف توسط تجهیزات خانه هوشمند است.

به عنوان مثال صبح که از خواب بیدار می شوید پرده اتاق جمع می شود، چای ساز روشن می شود، یک موسیقی ملایم پخش می شود و … . همه این کارها به صورت خودکار و با برنامه ریزی از پیش تعیین شده انجام می شوند.کافی است یکبار سناریوی مورد نظر خود را تعریف کنید. از این پس برای اجرای سناریو کافی است یکبار صفحه موبایل خود را لمس کنید.

همچنین برخی از سیستم ها امکان زمانبندیس اجرای سناریو را نیز در اختیار کاربران قرار می دهند.

چگونه می توان پرده های قدیمی را هوشمند کرد؟

صرف نظر از نوع پرده که می تواند کنار رو، بالا رو و یا وسط باز شو باشد، و جنس پارچه و وزن پرده، همه پرده ها را می توان هوشمند کرد. حتی در مورد پرده هایی که وزن زیادی دارند توصیه می شود فقط از پرده هوشمند استفاده کنید. چرا که باز و بسته کردن این پرده ها به صورت دستی بسیار دشوار و گاهی غیر ممکن است.

شما می توانید هر پرده ای را هوشمند کنید. برای این کار ابتدا باید پرده سنتی را به پرده برقی تبدیل کنید. برای این کار لازم است از ریل ویژه پرده برقی و موتور مخصوص آن استفاده کنید. سپس یک ابزارک پرده هوشمند را به موتور پرده متصل کنید. تولیدکنندگان مختلف ابزارک های متفاوتی برای کنترل پرده برقی ارائه می کنند.

برخی از آن ها کلید لمسی هوشمند و گروه دیگر رله های هوشمند را عرضه می کنند. هنگام انتخاب ابزارک پرده هوشمند به زیرساخت مورد نیاز جهت راه اندازی سیستم توجه کنید. عدم تطابق زیرساخت با تجهیزات می تواند دردسرهایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.