کلید هوشمند یک نام عمومی است و در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. بسته به انتظاری که از کلید دارید و کاری که برای شما انجام می دهد، میزانی از هوشمندی را نیز به شما عرضه خواهد کرد.

هدف ما از نگارش این مقاله بررس کلید هوشمند برق ساختمان است. نقش کلیدها در کنترل لوازم برقی عموما به کنترل سیستم روشنایی محدود می شود. از کلیدها برای روشن و خاموش کردن انواع لامپ ها، مهتابی ها، سیستم های نورپردازی و … استفاده می شود.

کلید هوشمند برق ساختمان به شما کمک می کند تجهیزات روشنایی متصل به آن را به کمک تلفن همراه هوشمند کنترل کنید. این کلیدها بخشی از سیستم خانه هوشمند هستند.

وظیفه این کلیدها کنترل وسایل روشنایی به صورت محلی و همچنین برقراری ارتباط با اپلیکیشن خانه هوشمند جهت دریافت دستورات کاربر است. همچنین کلیدها باید نتیجه اجرای دستور را به اپلیکیشن مخابره کنند تا کاربر در هر لحظه از وضعیت سیستم مطلع باشد.

انواع کلید هوشمند برق ساختمان

کلید هوشمند برق ساختمان را می توان به روش های مختلفی دسته بندی کرد. اولین دسته بندی براساس نوع ارتباط کلید با اینترنت است. برخی از کلیدها به صورت مستقل به اینترنت متصل می شوند.

در حالی که برخی دیگر از انواع کلیدها به کمک یک دستگاه واسط به اینترنت متصل می شوند. دسته بندی دیگر بر اساس نوع تکنولوژی بکار رفته در کنترل محلی کلیدهاست. برخی از کلیدهای هوشمند مانند کلیدهای سنتی به صورت مکانیکی کنترل می شوند و برخی دیگر از تکنولوژی تاچ برای این منظور بهره می برند.

کلید هوشمند برق ساختمان

دسته بندی دیگری که برای کلید هوشمند برق ساختمان می توان بررسی کرد، دسته بندی براساس طراحی داخلی کلید هاست. برخی از انواع کلید هوشمند دارای مدار قدرت داخلی هستند و گروهی دیگر از کلیدها صرفا به عنوان مدار فرمان برای رله های تابلویی مورد استفاده قرار می گیرند.

تفاوت دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید، نحوه ارتباط کلیدها با دستگاه واسط اینترنت یا همان دستگاه مرکزی خانه هوشمند است. برخی از کلیدهای هوشمند به صورت بی سیم به دستگاه مرکزی متصل می شوند. این کلیدها برای برقراری ارتباط از فناوری های ارتباط رادیویی، بلوتوث و یا WIFI استفاده می کنند.

فروشگاه آنلاین گجت سرا | کلید هوشمند برق ساختمان چیست و چه کاربردهایی دارد؟

نوع دیگری از کلید هوشمند برق ساختمان وجود دارد که جهت ارتباط با دستگاه کنترل مرکزی از بستر سیم استفاده می کند. این کلیدها نیز براساس پروتکل مورد استفاده در شبکه خانه هوشمند، از سیم های متفاوتی برای این منظور استفاده می کنند.

دسته بندی های دیگری نیز می توان برای کلیدهای هوشمند بیان کرد که از آن جمله دسته بندی براساس تعداد پل کلید و همچنین دسته بندی براساس جنس رویه است.

نکات قابل توجه در خرید کلیدهای هوشمند

برخی از نکات قابل توجه در خرید کلید هوشمند برق ساختمان به نوع برند مورد استفاده و سلیقه شما مربوط می شود. اما توجه به نکاتی که در زیر اشاره شده است می تواند تجربه شما در استفاده از کلید هوشمند را بهبود بخشد:

  • توجه به جنس رویه کلید
  • توجه به توان مصرفی کلید هوشمند
  • توجه به گارانتی و خذمات پس از فروش
  • توجه به تنوع محصول و موجودی کلید
  • توجه به محدودیت های سیم کشی
  • توجه به توان مصرفی لامپ هایی که قرار است به کلید متصل شود
  • و …

در اینجا به طور خلاصه به نکاتی درباره خرید کلید هوشمند برق ساختمان اشاره کردیم. اطلاعات بیشتر در اینباره را می توانید در راهنمای خرید کلید لمسی مطالعه کنید. در صورتی که هنوز سوالی برای شما باقی مانده است، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.