شاید شما هم مطالبی را در مورد کلید برق هوشمند لمسی شنیده باشید. مطالب گسترده ای را می توان در مورد کلیدها بیان کرد. چگونگی عملکرد کلید، پروتکل ارتباطی کلید با سایر تجهیزات و … . در این مقاله نگاهی داریم به قابلیت ها و کاربردهای این تجهیزات جذاب، با ما همراه باشید.

کلید برق هوشمند لمسی چگونه کار می کند؟

کلیدهای هوشمند را می توان به روش های مختلفی دسته بندی کرد. یکی از آن ها دسته بندی براساس نوع ارتباط آن ها با اینترنت است. برخی از انواع کلید برق هوشمند لمسی به صورت مستقیم به اینترنت متصل می شوند.  این کلیدها را اصطلاحا stand alone نیز می نامند. نامگذاری از این رو است که این کلیدها جهت اتصال به اینترنت به تجهیزات واسطه نیاز ندارند.

نوع دیگر کلیدهای هوشمند به کمک یک واسطه به اینترنت متصل می شوند. واسطه اتصال کلیدها به اینترنت را دستگاه گِیت وِی یا هاب مرکزی نیز می نامند. در این سیستم ها دستگاه مرکزی از یک سو با اینترنت و از سوی دیگر با سایر نودهای عمل کننده خانه هوشمند در ارتباط است. کلید برق هوشمند لمسی از جمله نودهای اساسی خانه هوشمند است.

فروشگاه آنلاین گجت سرا | کلید برق هوشمند لمسی چه قابلیت ها و چه کاربردهایی دارد؟

این کلیدها به منظور کنترل از راه دور تجهیزات روشنایی مورد استفاده قرار می گیرند. این کلیدها به اپلیکیشن خانه هوشمند متصل می شوند و امکان کنترل تجهیزات از طریق موبایل را فراهم می کنند. هریک از کانال های کلید (پل) در داخل اپلیکیشن با یک آیکون مشخص می شوند. جهت تغیر وضعیت کانال مورد نظر کافی است آیکون مربوطه را داخل اپلیکیشن یکبار لمس کنید. همچنین امکان تغییر وضعیت کلید به صورت محلی نیز وجود دارد. کلید برق هوشمند لمسی از تکنولوژی تاچ بهره می برد. جهت تغییر وضعیت کلید باید آن را فقط یکبار لمس کنید. به همین راحتی …

کلید برق هوشمند لمسی چه کاربردهایی دارد؟

این کلیدها جهت کنترل انواع مختلف لامپ های روشنایی مورد استفاده قرار می گیرند. لامپ های کم مصرف، LED و همچنین فلورسنت با این کلیدها قابل کنترل هستند. از جمله مشکلاتی که در استفاده از برخی کلیدهای لمسی وجود دارد، عدم سازگاری با لامپ ها کم مصرف و LED است. اگرچه اغلب تولیدکنندگان براین مشکل فائق آمده اند. با این وجود توصیه می کنیم هنگام خرید از عملکرد متناسب کلید با لامپ هایتان مطمئن شوید. همچنین می توانید راهنمای خرید کلید لمسی را مطالعه کنید.

کلید لمسی هوشمند چه قابلیت هایی دارد؟

برخی از قابلیت های این کلیدها منحصر به برخی تولیدکنندگان خاص است. به عنوان مثال امکان سفارشی سازی کلید را تنها برخی از تولیدکنندگان می توانند به مخاطبان ارائه کنند. در اینجا به قابلیت های عمومی کلید برق هوشمند لمسی اشاره می کنیم. اولین قابلیت این کلیدها امکان کنترل از طریق موبایل است. به کمک این کلیدها می توانید از هرجای دنیا که بخواهید لامپ هایتان را روشن یا خاموش کنید.

قابلیت جذاب دیگری که این کلیدها دارند، امکان تعریف سناریو است. به کمک سناریوها می توانید اقدامات گسترده ای را به صورت همزمان انجام دهید. به عنوان مثالی ساده می توانید یک سناریوی خروج از منزل در نظر بگیرید. با اجرا شدن این سناریو همه لامپ های شما خاموش خواهند شد. این سناریو با یک بار لمس کردن صفحه موبایل اجرا خواهد شد.

اگر هنوز سوالی در زمینه کلیدهای لمسی و هوشمند برای شما باقی مانده است با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *