در این مقاله به معرفی یک خانه هوشمند ساده می پردازیم. اگرچه نمی توان یک تعریف مطلق و کلی برای این مفهوم ارائه کرد، اما می توان قابلیت های پایه ای را به عنوان ویژگی های آن بیان کرد. در ادامه به بیان این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

پایه ای ترین بخش خانه هوشمند، هوشمندسازی سیستم روشنایی است. دلیل این امر اهمیت روشنایی و نور در زندگی امروز ماست. جهت هوشمندسازی سیستم روشنایی از تجهیزات مختلفی استفاده می شود. این تجهیزات می توانند شامل رله هوشمند، کلید لمسی هوشمند و … باشد. در ادامه به معرفی هریک از این بخش ها می پردازیم.

بخش های خانه هوشمند ساده

همانطور که اشاره شده کنترل سیستم روشنایی اولین گام در هوشمندسازی ساختمان است. جهت کنترل سیستم روشنایی روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از سیستم های تابلویی است.

در این سیستم، رله هوشمند تابلویی وظیفه اتصال سیستم روشنایی به اپلیکیشن خانه هوشمند را بر عهده دارند. لازم به ذکر است در برخی سیستم ها رله ها به صورت مستقیم به اینترنت متصل می شوند و در برخی دیگر جهت ارتباط رله ها به اینترنت از دستگاه کنترل مرکزی استفاده می شود.

یک خانه هوشمند ساده

در نوعی دیگر از هوشمندسازی سیستم روشنایی، از کلید لمسی هوشمند استفاده می شود. این کلیدها قادرند علاوه بر کنترل از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند، به صورت محلی نیز سیستم روشنایی شما را کنترل کنند.

این کلیدها نیز در دو نوع عرضه می شوند. در نوع اول کلید به صورت مستقل stand alone به اینترنت متصل می شود و در نوع دوم کلید به وسیله دستگاه کنترل مرکزی به اینترنت متصل می شود.

آیا استفاده از خانه هوشمند ساده راحت است؟

استفاده از خانه هوشمند به خودی خود کاری راحت و لذت بخش است. در سیستم های سنتی جهت روشن کردن لامپ باید به محل کلید مراجعه کنید. اما در خانه هوشمند کافی است وارد اپلیکیشن خانه هوشمند شده و یکبار صفحه موبایل خود را لمس کنید.

حتی زمانی که در خانه حضور ندارید نیز به کمک اپلیکیشن خانه هوشمند خود و بر بستر اینترنت می توانید لامپ های خود را روشن یا خاموش کنید. تکنولوژی خانه هوشمند به منظور سهولت در انجام کارها مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا ناگزیر به انتخاب روشنایی هوشمند هستیم؟

اگرچه ما به هوشمندسازی سیستم روشنایی به عنوان خانه هوشمند ساده اشاره کردیم، اما طبیعتا نیاز شماست که تعیین کننده امکانات خانه هوشمند است. ممکن است نیاز شما کنترل یک یا چند وسیله برقی باشد.

منظور از سادگی خانه هوشمند را می توان تعداد کم امکانات قابل ارائه معرفی کرد. همچنین برخی سیستم های هوشمند نصب و راه اندازی بسیار راحتی دارند. اگر به دنبال راحتی کار با سیستم هوشمند هستید، به شرایط نصبو راه اندازی سیستم نیز توجه کنید.

در خرید خانه هوشمند ساده چه نکاتی مهم است؟

چنانچه قصد خرید تجهیزات خانه هوشمند را دارید، پیشنهاد می کنم ابتدا راهنمای خرید خانه هوشمند را مطالعه کنید. در این مقاله اشاره مختصری به نکات خرید خانه هوشمند می کنم تا در صورت خرید خانه هوشمند ساده بعدا دچار مشکل نشوید.

چند نکته اساسی که در خرید خانه هوشمند باید به آن توجه کنید عبارتند از:

  • قابلیت توسعه در آینده
  • پشتیبانی و خدمات پس از فروش
  • تنوع در محصولات و تامین نیازهای آتی شما
  • رابط کاربری راحت و بومی سازی شده
  • امکان سفارشی سازی متناسب با نیاز دکوراسیون داخلی شما

در صورت وجود هر گونه سوال در زمینه خرید تجهیزات خانه هوشمند ساده، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. با ما تماس بگیرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *